Nasze aparaty: historia i dziś

1) Oto zdjęcie naszego pierwszego aparatu firmy Roche-Kontron, zakupionego w 1987 r.
Jest opisywany w piśmiennictwie jako jeden z pierwszych aparatów USG dostępnych na komercyjnym rynku w Europie.
Nazywano go „real time scanner”- obrazowanie narządów w czasie rzeczywistym (w ruchu- „na żywo”) było przełomem w medycynie- przedtem uzyskiwano obrazy nieruchome.
Zachęcamy do lektury artykułu o historii USG :
http://www.ob-ultrasound.net/kontron3.html

Tak wyglądała sonda USG do tego aparatu, proszę zwrócić uwagę na jej duże rozmiary w porównaniu z dzisiejszymi urządzeniami.

2) Oto drugi aparat USG, który był wykorzystywany w latach 80/ 90tych.
Wyprodukowany przez firmę Pie Medical.

3) Oto trzeci aparat– Sigma 110 firmy Kontron, wykorzystywany w latach 90tych.

xsigma-110

4) Czwarty i piąty aparat- były wykorzystywane równolegle:
-Przenośny aparat firmy General Electric- Logiq e–  pracował w latach 2008- 2014 m.in. w Gabinetach w Redzie ul. Gdańska 43a oraz w Rumi- najdłużej w przychodni Ars Medica ul. Piłsudskiego 28- gdzie wynajmowaliśmy gabinet do 2014 roku.

-Stacjonarny aparat firmy General Electic- Logiq 3 Expert- pracował w gabinecie w Gdyni, ul. Abrahama 64/3, w latach 2006-2013.

logiq 3

5) Szósty i siódmy aparat: to aparat firmy General Electric- model P6- wykorzystywany w Redzie ul. Gdańska 43A oraz aparat MyLab Twice firmy Esaote, używany do badań w gabinecie, w Gdyni ul. Abrahama 64/3.

-LOGIQ P6
Logiq P6– jest ultrasonografem o wysokiej jakości obrazowania, zaprojektowanym z wykorzystaniem innowacyjnych technologii lidera na rynku USG, marki GE Healthcare. Niewielkie wymiary i waga aparatu sprawiają ze staje się on niezwykle mobilny, a zarazem dzięki zastosowaniu niezwykłej architektury systemu TruScan posiada ogromną moc obliczeniową, zapewniając uzyskanie znakomitych obrazów, wysoką elastyczność kształtowania parametrów oraz łatwą rozbudowę aparatu w przyszłości. Aparat umożliwia wykonywanie wszystkich badań USG: piersi, tarczycy, jamy brzusznej, mózgowia u dzieci, stawów, badań dopochwowych, i badań prostaty metodą doodbytniczą: TRUS oraz badań żył i tętnic– badania dopplerowskie.

ap6v2

-MyLabTwice
MyLabTwice to kliniczny ultrasonograf  klasy premium wyposażony w najnowsze technologie i łączący wydajność z łatwością obsługi. Prezentuje najnowsze osiągnięcia w obrazowaniu ultrasonograficznym. Wykorzystujemy ten aparat do wszystkich badań USG oraz badań dopplerowskich. Dodatkowe wyposażenie w specjalistyczną sondę wysokiej częstotliwości pozwala również na obrazowanie drobnych stawów i struktur położonych powierzchownie.
Ten model aparatu został wybrany w 43 oraz 44 Konkursie Ofert Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Aparat będzie wykorzystywany dla pulmonologii dziecięcej z kardiologią, elastografią, kontrastem oraz funkcją 3D oraz do diagnostyki dzieci- w szczególności pacjentów onkologicznych.

bty