Dr n. med. Dorota Socha (poprzednie nazwisko– Socha-Korybalska), specjalista radiolog po 5 latach praktyki w Centrum Onkologii- Instytucie im. M. Skłodowskiej– Curie w Warszawie, w latach 1995-2000. Doświadczona w badaniach USG, zwłaszcza sutków oraz w biopsjach pod kontrolą USG. Członek komisji egzaminacyjnych w egzaminach specjalizacyjnych z radiologii, wizytator prywatnych praktyk radiologicznych Okręgowej Izby Lekarskiej w Gdańsku, specjalista w audytach ISO. W latach 2001-2004 kierownik Zakładu Diagnostyki Obrazowej Szpitala Specjalistycznego w Wejherowie.

Tytuł doktora nauk medycznych uzyskałam w 2006r. Tematem pracy doktorskiej jest diagnostyka raka płuca. Akademię Medyczną w Gdańsku ukończyłam w 1992r. W Szkole Głównej Handlowej w Warszawie ukończyłam studium podyplomowe z zakresu ”Zarządzanie zakładami ochrony zdrowia” w 2002 roku. Jestem członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego, Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego, Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego (European Society of Radiology), Towarzystwa Marii Skłodowskiej-Curie w Hołdzie. Moje zainteresowania to rozwój osobisty, książki.

Z powodów organizacyjnych i zdrowotnych pracuję w ograniczonym zakresie, głównie w gabinecie w Redzie.

41721300_192950694821284_2508537269124595712_n  

zdjęcie aparat 1

 

 

 

 

                                                                                                                                                                                           

                                                             Dr Ewa Dąbrowska- Zuber – Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku w 1979 r., jest specjalistą radiologii i diagnostyki obrazowej. Posiada również doświadczenie zawodowe jako lekarz poradni ogólnej i anestezjolog. Pracowała jako radiolog w Wielkiej Brytanii.
W latach 2001- 2015– była kierownikiem Zakładu Diagnostyki Obrazowej w Szpitalu św. Wojciecha na Zaspie i współuczestniczyła w wykształceniu wielu młodych radiologów. W latach 2015- 2016 – Kierownik Pracowni RTG i USG w Szpitalu Reumatologicznym w Sopocie. Uczestniczyła w kursach polskich i zagranicznych.
Jest członkiem Polskiego Lekarskiego Towarzystwa Radiologicznego i Europejskiego Towarzystwa Radiologicznego.Posługuje się językiem angielskim i francuskim.
Dwoje dzieci Dr Zuber jest lekarzami.

 

 

         

                                                               Dr Zofia Ringwelska – W naszym Zespole pracuje od listopada 2019 roku. Jest specjalistą radiologii i diagnostyki Zosiaobrazowej. Wiosną 2019 roku w Wiedniu – zdała międzynarodowy egzamin EDIR, ponad pół roku przed terminem! Zna język angielski, francuski i hiszpański. Brała udział w tłumaczeniu z języka angielskiego wielotomowego podręcznika “Podstawy diagnostyki radiologicznej“ Wiliama E.Brandta I Clyde`a A.Helmsa. Pracuje również w Pomorskim Centrum Reumatologicznym im. Dr Jadwigi Titz-Kosko w Sopocie i w Szpitalu w Tczewie – w pracowni Tomografii Komputerowej i Rezonansu Magnetycznego.

Prywatnie: jest żoną i  mamą dwójki dzieci, pochodzi z rodziny lekarskiej. Lubi dobrą książkę :)

 

 

 

Dr Marek Kowalski dołączył do naszego Zespołu w listopadzie 2020 roku przeprowadzając się do Gdyni z Warszawy, gdzie pracował m.in. w Centrum Medycznym Damiana, PZU Życie, Medicover. Jako wieloletni pracownik Wojskowego Instytutu Medycyny Lotniczej i Wojskowej prowadził samodzielną pracownię Ultrasonograficzną. Swoje wieloletnie doświadczenie wykorzystuje w badaniach USG jamy brzusznej, piersi, tarczycy, ginekologii, prostaty, jąder i narządów powierzchownych. Od 1992 roku posiada Certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Jest członkiem Polskiego i Europejskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego.   Jego pasją jest żeglarstwo .

 

Dr Danuta Piórkowska– Socha–  radiolog z doświadczeniem, wieloletni współpracownik Pana Doktora Zbigniewa Niżnikiewicza. Wiedzę z zakresu badań ultrasonograficznych zdobyła w ośrodkach akademickich w Warszawie. Posiada certyfikat Polskiego Towarzystwa Ultrasonograficznego. Była zatrudniona w Szpitalach: Miejskim w Gdyni oraz w Wejherowie. Obecnie na emeryturze, ale jest z nami jako Nauczyciel, Mentor i Przyjaciel.

zdj1 zdj2 zdj3

 

Dr Anna Siewruk- Kalicka- specjalista patomorfolog. Ukończyła Akademię Medyczną w Gdańsku w 1996 roku, tytuł specjalisty uzyskała w 2003 roku. Jest Zastępcą Zakładu Patomorfologii Szpitala Specjalistycznego św.Wojciecha w Gdańsku-Zaspie. W Gdyńskich Gabinetach USG wykonuje Biopsje Aspiracyjne Cienkoigłowe pod kontrolą USG – piersi, tarczycy, węzłów chłonnych, tk. miękkich, narządów położonych powierzchownie.

 

 

ATDr Anna Tutkowska – specjalista Gastroenterolog. Ukończyła Akademię Medyczną  w Gdańsku w 2006 roku. Od 2008 roku pracuje w Szpitalach Pomorskich Sp. z o.o. Szpital św. Wincentego a Paulo w Gdyni na Oddziale Wewnętrznym oraz od 2018 roku w Spółdzielni Lekarskiej w Poradni Internistycznej i Poradni Gastroenterologicznej z Pracownią Endoskopową.

 

 

 

 

basiaDr Barbara Opielowska – Nowak – Specjalista Kardiolog. Ukończyła Wydział Lekarski Akademii Medycznej w Gdańsku w  1992 r. Pracuje w II Klinice Kardiologii i Elektroterapii Serca w UCK w Gdańsku. Posługuje się językiem angielskim.

 

 

 

 

 

 

 

zdj karolina.Dietetyk Karolina Gorzkiewicz  – dyplomowany specjalista ds. żywności i żywienia oraz technolog żywności. Studia podyplomowe, liczne kursy, sympozja naukowe i doświadczenie dają Pani Karolinie  poczucie kompetencji w obszarze Jej specjalizacji. Połączenie tych dwóch specjalności pozwala lepiej zrozumieć potrzeby żywieniowe Jej pacjentów, a 19 lat w zawodzie to baza doświadczeń budująca silne filary specjalizacji. Ważną fazą drogi zawodowej Pani Karoliny była praca w Puckim Hospicjum stworzonym przez Księdza Jana Kaczkowskiego. Od wielu lat  związana również z Pomorzem, gdzie prowadzi szkolenia i warsztaty  z zakresu prawidłowego żywienia, warsztaty kulinarne, zajęcia edukacyjne dla dorosłych i dzieci. Pływa na desce, podróżuje i od wielu lat morsuje w okresie od jesieni do wiosny.      Jako mama wychowuje 14 letniego Syna.


Opis pozostałych lekarzy naszego Zespołu, oraz grafik Ich pracy– jest w trakcie opracowywania.  Więcej informacji– udzielimy na bieżąco telefonicznie.